Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
W Stanach Zjednoczonych trwa szeroka dyskusja na temat wprowadzenia paszportów szczepień. Ze względów prawnych niemożliwe może być ustanowienie jednolitych przepisów dla całego kraju. Każdy stan ma swoją odmienną wizję na ten temat.
Takie paszporty miałyby funkcjonować jako specjalna aplikacja. Tutejsza służba zdrowia, firmy technologiczne a nawet sklepy detaliczne pracują nad rozwiązaniami, które pozwolą pokazać dowód szczepień. Stan Nowy Jork już skanuje telefony zaszczepionych osób przed wejściem do słynnej hali Madison Square Garden przed odbywającymi się tam meczami nowojorskich drużyn sportowych.

Aplikacje do weryfikacji szczepionek mogą odegrać kluczową rolę w zniesieniu covidowych obostrzeń. Jednak eksperci od spraw "bezpieczeństwa i prywatności"' twierdzą, że zbliżają się duże zmiany w przepisach dotyczących wykorzystywania danych osobowych i to od strony zarówno samych użytkowników, jak i firm. Chodzi o to, że nastąpi zalew przeróżnych aplikacji, nie do końca uczciwych, a rząd federalny twierdzi, że wiele kwestii w tej sprawie może pozostać poza jego zasięgiem prawnym. Poza tym poszczególne aplikacje mogą być nie uznawane w różnych stanach. Gubernator Florydy już zakazał w swoim stanie wymogu przedstawiania dokumentów potwierdzających szczepienie przeciwko COVID-19.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty