Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że jego resort odzyskał część pieniędzy za respiratory od firmy E&K.
W czwartek na konto ministerstwa wpłynęła połowa należnej kwoty. Dodał, że pozostała suma jest zabezpieczona w postaci respiratorów, które zostały przejęte od handlarza.

Wiosną zeszłego roku firma E&K miała dostarczyć dla Ministerstwa Zdrowia ponad 1200 respiratorów. Spółka nie wywiązała się jednak z umowy i dostarczyła jedynie 200 urządzeń.
W związku z tym resort zdrowia odstąpił od umowy i złożył zawiadomienie do prokuratury. Umowa na zakup respiratorów opiewała na 200 milionów złotych, a rząd zapłacił ponad 150 milionów zaliczki, z których część udało się odzyskać wcześniej.

Firma musi zapłacić dodatkowo kary za niedotrzymanie warunków umowy.
W czwartek na konto ministerstwa wpłynęła połowa należnej kwoty. Minister zdrowia dodał, że pozostała suma jest zabezpieczona w postaci respiratorów, które zostały przejęte od handlarza.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Ktoś z ministerstwa zdrowia został pociągnięty do odpowiedzialności za ten zakup widmo?
A niby za co? Za niewywiązanie się z umowy przez E&K?
Jeżeli zostało przeprowadzone szczegółowe rozeznanie tej firmy, szczególnie jej doświadczenia w sprzedaży sprzętu medycznego, a także rekomendacji dotychczasowych klientów, to odpowiedzialność zamawiającego jest ograniczona. A przy tak ogromnej kwocie zamówienia, oczywiste, że takie rozeznanie musiało być przeprowadzone.
Pożyczcie mi 200mln na rok obracania nimi :)
Jak to za co? Za przelanie 200mln firmie widmo, której biuro nie istnieje, która nigdy nie sprzedawała sprzętu medycznego, która dostarczyła sprzęt bez szkolenia z ich obsługi. Co ciekawe- ministerstwo przelało pieniądze kilka godzin po otrzymaniu faktury. Nie wiem czy macie styczność z biznesem ale najczęstszym terminem płatności jest 14 lub 30 dni od daty wystawienia faktury. A tych pieniędzy nie otrzymamy nigdy, E&K wróci tylko kilkanaście procent ogólnej kwoty, bo ministerstwo zrobiło interes z firmą która w zasadzie nie posiada swojego majątku. Paweł, nie wiem czy kiedyś gdzieś pracowałeś ale jakbyś pracował w prywatnej firmie i zrobił wał na 200tys, nie milionów, to gwarantuje Ci że już by cię tam nie było, a firma wytoczyła by Co proces. No ale to są pieniądze publiczne, można je marnować. To chciałeś napisać?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty