Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Policja zidentyfikowała sprawcę strzelaniny w Indianapolis w USA, który zabił osiem osób w sortowni przesyłek firmy Fedex. To dziewiętnastoletni były pracownik tej firmy. Motywy jego działania nie są znane.
19-letni Brandon Scott Hole został zidentyfikowany jako sprawca strzelaniny w Indianapolis. Przyjechał on w nocy do sortowni przesyłek Fedexu położonej niedaleko lotniska, wyjął z bagażnika karabin półautomatyczny i zaczął strzelać do przypadkowych ludzi na parkingu, a potem w budynku. Zabił 8 osób, a kilka ranił. Zanim na miejsce przyjechała policja, odebrał sobie życie.

„Wielu Amerykanów nie może pojąć, jak tego rodzaju tragedie zdarzają się bez przerwy. Znowu i znowu”- mówił burmistrz Indianapolis Joe Hogsett, dodając, że z problemem przemocy z użyciem broni palnej należy wreszcie coś zrobić. Na temat strzelaniny wypowiedział się też prezydent Joe Biden. „Zbyt wielu Amerykanów ginie każdego dnia w wyniku aktów przemocy z użyciem broni. To plami naszą reputację i rani serce naszego narodu” - oświadczył. Po strzelaninie w Indianapolis Demokraci po raz kolejny wezwali do reformy prawa do posiadania broni.

Policja przeprowadziła przeszukanie w domu sprawcy. W tej chwili nie wiadomo, co popchnęło go do zbrodni.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty