Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
45 masowych strzelanin odnotowano w ciągu ostatniego miesiąca w Stanach Zjednoczonych.
Tylko w ostatniej dobie, nastolatek zastrzelił 8 osób w sortowni przesyłek Fedex w Indianapolis. Natomiast w San Antonio, w wymianie ognia z policją, zginęły dwie osoby, a jeden z funkcjonariuszy został ranny.

Amerykańskie media zgodnie podkreślają, że powrót do popandemicznej normalności oznacza także zdecydowany wzrost przestępstw z użyciem broni palnej. Od początku roku w całym kraju zanotowano 147 masowych strzelanin, jedna trzecia z nich miała miejsce w ostatnich czterech tygodniach. Za takie uznaje się, gdy co najmniej cztery osoby zostaną ranne, postrzelone lub zabite. Dane te nie dotyczą samego sprawcy.

Kilka dni temu prezydent Joe Biden ogłosił prezydenckie dyrektywy w sprawie ograniczenia do posiadania w USA broni palnej. Posunięcia Białego Domu mają ograniczyć masowe strzelaniny w Stanach Zjednoczonych.

Kongres w Waszyngtonie nie jest od wielu lat w stanie uchwalić ustawy na ten temat. Nic nie wskazuje na to, aby powstała ona w najbliższym czasie. Prawo do posiadania broni w USA gwarantuje druga poprawka do konstytucji.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty