Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Marek Borowiec [Radio Szczecin]
Fot. Marek Borowiec [Radio Szczecin]
Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło rozpoczęcie naboru na dofinansowanie budowy obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. Wnioski można składać do 20 maja.
Maksymalna kwota dofinansowania to 100 milionów złotych. Wartość pomocy nie może przekroczyć 80 procent wartości całej inwestycji.

Rządowe dofinansowanie będzie przyznawane na realizację obwodnic na drogach wojewódzkich, na których odbywa się ruch tranzytowy. Inwestycje te przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa, zminimalizują korki, zmniejszą natężenie ruchu w godzinach szczytu oraz zniwelują hałas związany z komunikacją. Dzięki nowym trasom tranzyt zostanie odseparowany od ruchu lokalnego.

Pieniądze na obwodnice pochodzą z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jego całkowita wartość jest szacowana na ponad 10 miliardów złotych. Jak mówi wiceminister infrastruktury Rafał Weber, celem inwestycji w drogi samorządowe jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu podróżowania.

Dodatkowe wsparcie przyczyni się również do pobudzania aktywności gospodarczej przedsiębiorców i skuteczniejszej walki ze skutkami spowolnienia gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19.

Na początku marca 2021 roku rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji zwiększających bezpieczeństwo pieszych na drogach samorządowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zarządcy dróg powiatowych i gminnych będą mogli ubiegać się o dofinansowanie realizacji zadań poprawiających bezpieczeństwo ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych. Na dofinansowanie tych zadań resort infrastruktury przeznaczy dodatkowo blisko 525 milionów złotych.

Wnioski o dofinansowanie budowy obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich będą rozpatrywane w Ministerstwie Infrastruktury, a zatwierdzi je premier Mateusz Morawiecki.
Relacja Aleksandra Pszoniaka [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty