Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Minister Adam Niedzielski. Fot. nfz.gov.pl
Minister Adam Niedzielski. Fot. nfz.gov.pl
Otwarcie kosmetyczek i fryzjerów a także szkół stacjonarnie dla klas 1-3. Tak będzie od poniedziałku w całej Polsce poza pięcioma województwami: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim, opolskim.
Zapowiedział to właśnie Adam Niedzielski minister zdrowia.

Oznacza to, że co najmniej połowa uczniów z danej szkoły będzie miała zajęcia stacjonarnie w szkole, a pozostali zdalnie. Zadaniem dyrektora szkoły będzie wdrożenie odpowiednich procedur. We wszystkich regionach Polski, dzienna liczba zakażeń spadła o niespełna 1/3 względem ubiegłego tygodnia. Adam Niedzielski wyjaśnił, że resort starał się wyodrębnić województwa, w których sytuacja pandemiczna jest najtrudniejsza.

W przyszłym tygodniu rząd przedstawi szczegółowy plan wychodzenia z obostrzeń na cały maj. Poznamy szczegółowy plan luzowania różnych branż gospodarki między innymi gastronomii i branży hotelarskiej. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że spodziewa się, iż sytuacja w poszczególnych województwach i w całym kraju będzie się poprawiała. W tym planie rząd się odniesie poza tym do organizacji takich uroczystości jak m.in. komunie i wesela.

W przyszłą środę ministerstwo ogłosi, co dalej z noszeniem maseczek na świeżym powietrzu. Prawdopodobnie po majówce będą mógłby być otwierane instytucje kultury.

Minister zapowiedział też wzmożone kontrole sanitarne podczas majówki. Będą one dotyczyły przestrzegania przepisów przy przekraczaniu granicy, ale także hoteli i pensjonatów, które pozostają zamknięte do 3 maja.
Adam Niedzielski wyjaśnił, że resort starał się wyodrębnić województwa, w których sytuacja pandemiczna jest najtrudniejsza.
Minister zapowiedział też wzmożone kontrole sanitarne podczas majówki.
Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że spodziewa się, iż sytuacja w poszczególnych województwach i w całym kraju będzie się poprawiała.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty