Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Prezydent Andrzej Duda deklaruje zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii do ponad 30 procent.
Według prezydenta, który przed szczytem klimatycznym spotkał się z dziennikarzami, taki cel to perspektywa najbliższej dekady. W tym kontekście Andrzej Duda mówił o dynamicznym rozwoju fotowoltaiki. Jak zaznaczył, w 2019 roku Polska była na piątym miejscu w Europie pod względem przyrostu mocy fotowoltaiki.

W listopadzie ubiegłego roku Główny Urząd Statystyczny podał, że produkcja energii elektrycznej z OZE w 2019 roku stanowiła 15,5 procent produkcji ogółem.

W piątek prezydent Andrzej Duda zabierze głos podczas szczytu klimatycznego organizowanego przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Wśród 40 przywódców uczestniczących w wideospotkaniu, Polski prezydent jest jedynym reprezentantem Europy Środkowo-Wschodniej.

Dodaj komentarz 7 komentarzy

To po jaką cholerę topić miliardy w ZEDO???
Nie lepiej od razu inwestować w OZE???
@Janek .N
Bez elementarnej wiedzy, lepiej nie ośmieszać się ... zabierając głos na forum. Słowa kluczowe: mikst energetyczny, sieć sztywna, produkcja energii w nocy i w okresie bez wiatru, magazynowanie energii elektrycznej, etc. etc.
@Mirek - pominąłeś najistotniejsze: posadki dla wiernych towarzyszy partyjnych, kumpli, rodziny, znajomych oraz lewe interesiki na "usługach" i "dostawach".
Ojczyzna Dojna+
Najpierw PiS zrobił przepis że nie można stawiać wiatraków w Polsce (oczywiście nie do końca był taki zapis ale restrykcyje w nim zawarte powodowały taka konkluzję), potem zniósł te zapisy i udaje że rozwiązali problem. Ta władza bohatersko rozwiązuje problemy które sama sobie stwarza! :)
@Janek .N
Meritum sprawy. Na obecnym etapie rozwoju energetyki OZE nie może stanowić 100% w mikście energetycznym. Niestabilny system.
Odpowiedź Pana to w czystej wody propaganda i dalszy ciąg ... ośmieszania się.
@Mirek
Skoro chcesz stabilny i tani system energetyczny to trzeba zbudować atom, tylko trzeba go budować a nie tylko płacić wysokie pensje zarządowi. U nas lepiej jest wydać kasę na socjal do ręki obywatela zamiast zapewnić swoim dzieciom i wnukom tani prąd. Taki system 500+ kosztuje nas jedna elektrownię atomową rocznie. Czaisz? Co roku, zamiast 500+ miałbyś elektrownię która obniżała by cenę prądu. A my co robimy? Póki co topimy 1.5mld w bezsensowna rozbudowę Ostrołęki, kto poniesie konsekwencje za tą decyzję? Może zobaczmy kto wykonywał kamień węgielny?:)
PS
Gdzie ktokolwiek napisał że OZE ma robić 100% prądu?
.... zapytajcie takiego sprzedawce fotowoltaiki jak np. się zepsuje po 10-20 latach taka bateria czy solar to gdzie macie ją oddać...? do ukrainy ? bardzo dziwna i niepewna. sprawa .
BOM gospodarczy na dziś !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty