Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Sąd Najwyższy. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Sąd Najwyższy. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Izba Cywilna Sądu Najwyższego nie wydała we wtorek orzeczenia w sprawie kredytów frankowych.
Sąd Najwyższy zdecydował, że w sprawie kredytów walutowych zwróci się o opinię do kilku podmiotów, między innymi: Narodowego Banku Polskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Izba Cywilna Sądu Najwyższego w pełnym składzie odroczyła bez terminu posiedzenie w sprawie zagadnień prawnych przedstawionych przez I prezes Sądu Małgorzatę Manowską i dotyczące spraw odnoszących się do kredytów walutowych.

Rzecznik Sądu Najwyższego Aleksander Stępkowski poinformował, że podmioty, do których zostało skierowane zapytanie, będą miały 30 dni na odpowiedź.

Pytania prawne w sprawie kredytów walutowych przekazała w styczniu Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego Pierwsza prezes Małgorzata Manowska. Zanim zostały sformułowane, Pierwsza prezes zapytała prezesów sądów powszechnych o kontrowersje wokół spraw frankowych. Pytania dotyczą miedzy innymi skutków prawnych obecności w umowie niedozwolonych klauzul, warunków unieważniania umowy kredytowej czy rozliczeń z bankiem, gdy sąd uzna umowę z bankiem za nieważną.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty