Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Od 9 czerwca w Belgii otwarte będą kina, teatry, siłownie i gastronomia. Premierzy rządów federalnego i regionalnych uzgodnili obszerny plan łagodzenia ograniczeń związanych z pandemią na najbliższe miesiące.
Ustalono, że łagodzenie obostrzeń będzie przebiegać etapami i warunkowo. Premier Belgii Alexander De Croo poinformował, że plan opiera się na dwóch filarach.

- Po pierwsze szczepienia, które przebiegają bardzo dobrze, a po drugie sytuacja na oddziałach intensywnej terapii - dodał.

Do 9 czerwca powinna być zaszczepiona połowa dorosłych i jeśli liczba zajętych miejsc na OIOM-ach nie przekroczy pół tysiąca, wtedy otwarte zostaną teatry i kina, oraz siłownie i baseny. Będzie można zjeść posiłek w barach czy restauracjach także wewnątrz lokali, a nie jak obecnie na świeżym powietrzu. Reguły będą obowiązywać te same - 4 osoby przy stolikach, zakaz samoobsługi.

1 lipca zniesione zostaną między innymi wszystkie ograniczenia dla sportu amatorskiego. Także obostrzenia dotyczące zakupów przestana obowiązywać. Obecnie można je robić tylko z jedną osobą towarzyszącą przez pół godziny w jednym sklepie.

W połowie sierpnia ponownie będą mogły być organizowane duże koncerty, ale tylko dla zaszczepionych bądź osób z negatywnym wynikiem testu. 1 września zniesione zostaną wszystkie ograniczenia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty