Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Free-Photos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Free-Photos (CC0 domena publiczna)
Polski ambasador w Rosji Krzysztof Krajewski uczcił ofiary wtorkowej strzelaniny w Kazaniu.
Dyplomata wpisał się do Księgi Kondolencyjnej i złożył kwiaty w Moskwie przed budynkiem przedstawicielstwa Republiki Tatarstan. We wtorek w Kazaniu do jednej ze szkół wtargnął dziewiętnastoletni mężczyzna i zastrzelił siedmioro uczniów oraz nauczycielkę i pracownicę administracji. W związku z tymi wydarzeniami, prezydent Republiki Tatarstan ogłosił żałobę.

Dla uczczenia ofiar tragedii oraz w ramach solidarności z ich rodzinami, mieszkańcy Moskwy składają kwiaty przed budynkiem przedstawicielstwa Tatarstanu. Wiązanki i wieńce składają także zagraniczni dyplomaci pracujący w stolicy Rosji, w tym ambasador Polski - Krzysztof Krajewski.

Według najnowszych danych, przekazanych przez służby ratownicze Tatarstanu - pod opieką lekarzy pozostają jeszcze 23 osoby, które zostały ranne w strzelaninie, w tym 20 uczniów.

Miejscowe służby medyczne podały, że stan zdrowia poszkodowanych jest stabilny. Wcześniej rosyjskie media zwracały uwagę, że sześcioro nieletnich przebywa na oddziale intensywnej terapii.
Relacja Macieja Jastrzębskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty