Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Nie żyje Jerzy Wilk - przedsiębiorca, samorządowiec, prezydent Elbląga w latach 2013-2014 i parlamentarzysta z ramienia PiS. Miał 66 lat.
O śmierci posła poinformował na Twitterze przewodniczący komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.

Jerzy Wilk od 1980 roku był związany z "Solidarnością", pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji zakładowej w Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych ELSIN, gdzie pracował od 1978 roku. W 1990 roku został jej prezesem. Był także członkiem założycielem Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Od 1991 roku należał do Porozumienia Centrum, następnie działał w Akcji Wyborczej Solidarność, zaś od 2001 roku - od chwili powstania tej partii - w Prawie i Sprawiedliwości.

W 2019 roku zdobył mandat poselski z ramienia PiS. W Sejmie zasiadał w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

W 1998 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w zakresie pomocy społecznej i zwalczania bezrobocia. W 2001 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty