Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Od piątku w Petersburgu działa miejskie centrum prasowe Euro2020, a dwa dni wcześniej otwarto strefę kibica.
Miasto nad Newą jest organizatorem 7 spotkań w ramach piłkarskich mistrzostw Europy. 14 i 23 czerwca na stadionie w Petersburgu zagra reprezentacja Polski. Jak zapewnia gubernator Aleksandr Biegłow boisko i miasto są przygotowane na przyjęcie zawodników i kibiców.

Rosyjski komitet organizacyjny Euro2020 czerpie pełnymi garściami z doświadczeń Mundialu z 2018 r. Petersburg został podzielony na kilka stref bezpieczeństwa. Te najpilniej strzeżone są wokół baz treningowych i hoteli, w których mieszkają zawodnicy. Jesteśmy gotowi na przyjęcie drużyn i kibiców - zapewnia gubernator Petersburga Aleksandr Biegłow, "dla naszego miasta to wielki zaszczyt współorganizować te mistrzostwa. Długo się przygotowywaliśmy. Nie zważając na utrudnienia związane z pandemią stworzyliśmy odpowiednie warunki dla sprawnego i bezpiecznego przeprowadzenia turnieju".

W ramach Euro2020 petersburski stadion będzie areną sześciu spotkań grupowych i jednego ćwierć finałowego. Dwa mecze fazy grupowej rozegra tam 14 i 23 czerwca reprezentacja Polski.
Relacja Macieja Jastrzębskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty