Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
O godz. 9.00 rozpocznie się egzamin ósmoklasisty w terminie dodatkowym. Egzamin jest obowiązkowy, by ukończyć szkołę podstawową.
Ten w terminie dodatkowym wygląda identycznie, jak w terminie głównym i potrwa trzy dni, w trakcie których zdający napiszą sprawdziany z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Zdawać go mogą wszyscy, którzy z ważnych przyczyn nie podeszli do sprawdzianu pod koniec maja, mówi dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. "Egzamin ósmoklasisty w terminie dodatkowym jest dla wszystkich tych uczniów, którzy nie przystąpili do egzaminu w terminie głównych, albo ze względów zdrowotnych, albo ze względu na jakieś przypadki losowe. Z tych trzech najważniejszych przedmiotów, czyli z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, do każdego egzaminu przystąpi około 2 i pół tysiąca uczniów" - powiedział Polskiemu Radiu Marcin Smolik.

Wyniki egzaminu - zarówno pisanego przez ósmoklasistów pod koniec maja, jak i teraz, będą znane 2 lipca.
- Z tych trzech najważniejszych przedmiotów, czyli z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, do każdego egzaminu przystąpi około 2 i pół tysiąca uczniów" - powiedział Polskiemu Radiu Marcin Smolik.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty