Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Robert Lewandowski. Fot. PZPN
Robert Lewandowski. Fot. PZPN
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Reprezentacja Polski zagra, w środę w Petersburgu, trzeci mecz w grupie E piłkarskich Mistrzostw Europy.
Rywalami Polaków będą Szwedzi. Polscy kibice, którzy przyjechali do miasta nad Newą wierzą, że Biało-Czerwoni wygrają pojedynek i awansują do 1/8 finału turnieju Euro2020. Wśród Polaków, którzy dotarli do Petersburga oprócz ostrożnego optymizmu jest też wyczuwalne spore napięcie.

Część fanów futbolu znad Wisły podkreśla, że w piłce nożnej wszystko się może zdarzyć - zwycięstwo najsłabszych i porażka najsilniejszych. Jak tłumaczą - najbardziej cieszy ich dobra atmosfera w drużynie, bo jeśli jest źle poza boiskiem, to na boisku nigdy nie będzie dobrze.

Piłkarzy wspierać będą także Polacy pracujący różnych zakątkach Rosji. Do Petersburga przyjedzie ambasador Krzysztof Krajewski oraz grupa polskich przedsiębiorców pracujących w Moskwie. Na petersburskim stadionie nie zabraknie też miejscowej Polonii.

Obrońca Tymoteusz Puchacz, który rywalizował w reprezentacjach młodzieżowych ze Szwedami, podkreślał, że spodziewa się bardzo trudnego spotkania.

Jakub Kwiatkowski, dyrektora reprezentacji Polski również uważa, że Szwecja będzie walczyć o komplet punktów. Szwedzi są już pewni wyjścia z grupy, bez względu na wynik meczu z Polakami. Walczą o to, by awansować z 1. miejsca.
Relacja Macieja Jastrzębskiego [IAR]
Obrońca Tymoteusz Puchacz, który rywalizował w reprezentacjach młodzieżowych ze Szwedami, podkreślał, że spodziewa się bardzo trudnego spotkania.
Jakub Kwiatkowski, dyrektora reprezentacji Polski również uważa, że Szwecja będzie walczyć o komplet punktów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty