Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / michaelwedermann (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / michaelwedermann (CC0 domena publiczna)
W uroczystości rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio udział wezmą tylko zaproszeni goście, w tym 15 reprezentantów państw biorących udział w zawodach. W ceremonii rozpoczęcia Igrzysk udział weźmie przebywający w Tokio prezydent Andrzej Duda.
Ze względu na reżim sanitarny na areny nie zostaną wpuszczeni widzowie. Mimo to od rana wokół otoczonego policją narodowego stadionu w Tokio gromadzą się ludzie. Pod urzędem metropolii tokijskiej odbyła się uroczystość przybycia znicza olimpijskiego.

Rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich uznane zostało za święto. Czwartek i piątek to dni wolne od pracy. Niektórzy wykorzystali 4-dniowy weekend na wyjazdy wypoczynkowe, ale wiele osób pozostało w Tokio, aby choć trochę zasmakować olimpijskiej atmosfery.

Pod urzędem metropolii tokijskiej zakończyła się uroczystość przybycia znicza olimpijskiego, który przeniesiony został na stadion narodowy. Tam odbędzie się ceremonia otwarcia Igrzysk.

Pod stadionem od rana zbierają się nie tylko pojedynczy ludzie, ale wręcz całe rodziny. Rodzice chcą, aby ich dzieci mogły poczuć atmosferę tego historycznego wydarzenia.

Radość pod stadionem wywołał akrobatyczny pokaz oddziału japońskich powietrznych sił samoobrony. Składający się z 5 samolotów Blue Impulse, przeleciał nad Tokio i utworzył nad stadionem pięć kół olimpijskich z dymu w kolorze żółtym, niebieskim, czarnym, zielonym i czerwonym.

Od rana z miejsc treningowych do Wioski Olimpijskiej w Tokio przyjeżdżają sportowcy, którzy wezmą udział w otwarciu Igrzysk Olimpijskich.

W zawodach olimpijskich uczestniczyć będzie 211 sportowców z Polski.
Relacja Doroty Hałasy [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty