Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Na 12 i 12 i pół roku więzienia Sąd Apelacyjny w Gdańsku skazał dwóch mężczyzn za wielokrotne zgwałcenie kobiety. Poszkodowana była więziona w piwnicy przez męża Mariusza Sz., "polskiego Fritzla", skazanego wcześniej na 25 lat więzienia. Mężczyźni, którzy usłyszeli w piątek wyrok, to jego bracia.
Do tych makabrycznych zdarzeń dochodziło przez 4 lata, w małej kaszubskiej miejscowości. Kobieta była też bita i głodzona. Jej mąż za pieniądze na alkohol umożliwiał dokonywanie gwałtów na kobiecie braciom, ale także innym, nieustalonym mężczyznom.

- Oskarżeni działali z pobudek odrażających i godnych pogardy - mówiła w uzasadnieniu wyroku sędzia Dorota Rostankowska. - W ocenie Sądu Apelacyjnego nie sposób uznać, aby kary wymierzone oskarżonym były rażąco surowe, a tylko takie mogłyby podlegać złagodzeniu.

Obrońca Andrzeja Sz. adwokat Michał Poznański powiedział, że poważnie rozważa wystąpienie z kasacją wyroku do Sądu Najwyższego, ale wcześniej musi wnikliwie zapoznać się z jego pisemnym uzasadnieniem oraz poznać zdanie swojego klienta.

Obaj skazani będą mogli ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po odbyciu 3/4 kary. Oskarżonym w tej sprawie był też kuzyn Mariusza Sz., ale zmarł w trakcie procesu.
- Oskarżeni działali z pobudek odrażających i godnych pogardy - mówiła w uzasadnieniu wyroku sędzia Dorota Rostankowska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty