Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / michaelwedermann (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / michaelwedermann (CC0 domena publiczna)
Magda Linette odpadła w 1. rundzie singla tenisowego turnieju na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polka (WTA 45) przegrała z rozstawioną z numerem "3" Białorusinką Aryną Sabalenką (WTA 3) 2:6, 1:6.
- Wydaje mi się, że ten początek był bardzo kluczowy, przeciwniczka była bardzo nerwowa, robiła dużo błędów w rytmie i wtedy ja miałam być tą solidniejszą zawodniczką, jaką się charakteryzuję - tego nie było. Jestem rozczarowana, bo miałam chwilę i jej nie wykorzystałam mówi Linette.

- Próbowałaś podejmować ryzyko, ale przy takiej prędkości o błędy też jest łatwiej - skomentował reporter.

- Ja nawet nie podejmowałam ryzyka, po prostu byłam spóźniona, te piłki naprawdę były bardzo szybkie. Próbowałam się utrzymać jak najwięcej w korcie, ale byłam za wolna - odpowiada Linette.

- Na pewno rozczarowanie, ale z drugiej strony radość, że jesteś na Igrzyskach Olimpijskich, możesz uczestniczyć z koleżankami i z kolegami z reprezentacji, obserwować sportowców z całego świata - komentuje reporter Gurjew.

- Zdecydowanie, to jest niesamowite doświadczenie i cieszę się, że mogę być częścią. Chciałabym podejmować większą walkę na tych turniejach. Mimo wszystko pięć lat temu w Rio ten mecz tez był krótki, czuję niedosyt - mówi Linette.

- Trzeba wierzyć, że jeszcze niejedna przygoda olimpijska przed Tobą - mówi reporter.

- Mam nadzieję, zobaczymy, jak to wyjdzie z moim wiekiem i zdrowiem - odpowiada tenisistka.
- Mam nadzieję, zobaczymy jak to wyjdzie z moim wiekiem i zdrowiem - odpowiada tenisistka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty