Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.google.com/maps
Fot. www.google.com/maps
Co najmniej 10 osób nie żyje, a kilkadziesiąt jest rannych w wyniku wypadku autokaru we wschodniej Chorwacji. Lokalna policja podaje, że autobus linii Frankfurt-Prisztina zsunął się z autostrady.
Według pierwszych informacji zginąć miało 10 osób. Autokarem jechało 67 pasażerów i dwóch kierowców. Miejscowa służba ratunkowa informację o wypadku otrzymała po godzinie 6.00 rano.

44 pasażerów przewieziono do szpitala w Slavonskim Borodzie, ośmiu z nich - w najcięższym stanie - było natychmiast operowanych, poinformował wiceminister chorwackiego MSW, który przybył na miejsce zdarzenia. Również obecny na miejscu minister zdrowia powiedział lokalnym mediom, że wśród poszkodowanych jest 15 dzieci.

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące wieku i narodowości pasażerów. Prawdopodobnie większość z nich to obywatele Kosowa. Na miejsce przybył również ambasador tego kraju w Zagrzebiu.

Prezydent Chorwacji Zoran Milanović napisał na swoim profilu społecznościowym: „Składam kondolencje rodzinom pasażerów, którzy zginęli w wypadku drogowym, a który miał miejsce dziś rano pod Slavonskim Brodem. Współczuję władzom i mieszkańcom Kosowa w tym smutnym dla nich czasie. Życzę rannym pasażerom szybkiego powrotu do zdrowia".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty