Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Ambasada amerykańska w Polsce. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Ambasada amerykańska w Polsce. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden nominował Marka Brzezińskiego na stanowisko ambasadora w Polsce.
W środę nominacja została formalnie przedłożona przez Biały Dom. Nominacja ambasadora musi być następnie zatwierdzona przez Senat Stanów Zjednoczonych.

- To doświadczony dyplomata - mówi wiceminister spraw zagranicznych. Piotr Wawrzyk dodał, że zna on standardy tej pracy, dzięki czemu relacje z Polską będą jeszcze lepsze. - On wie, jaki jest standard zachowania ambasadorów w państwach przyjmujących i jak ambasador powinien zachowywać się w konkretnych sytuacjach - wskazał. Dodał, że dzięki temu relacje pomiędzy amerykańską a polską dyplomacją będą jeszcze lepsze.

Mark Brzeziński jest związany z poprzednimi administracjami Demokratów. Należał do Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu w administracji Billa Clintona. Był doradcą w kampanii Baracka Obamy, a za jego prezydentury został dyrektorem wykonawczym Komitetu ds. Arktyki, a później ambasadorem USA w Szwecji.

Mark Brzeziński jest urodzony w Polsce. Jest synem Zbigniewa Brzezińskiego, który pełnił funkcję doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego w administracji prezydenta Jimmy'ego Cartera. Jego siostra, Mika Brzeziński, jest dziennikarzem i znaną w USA postacią telewizyjną stacji MSNBC.
Relacja Macieja Rusińskiego (IAR).
- To doświadczony dyplomata - mówi wiceminister spraw zagranicznych. Piotr Wawrzyk dodał, że zna on standardy tej pracy, dzięki czemu relacje z Polską będą jeszcze lepsze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty