Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / falco (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / falco (CC0 domena publiczna)
W Rosji od wtorku obowiązuje czasowy zakaz publikowania wyników sondaży przedwyborczych.
Ma to związek z zaplanowanymi na najbliższą niedzielę 19 września wyborami do Dumy Państwowej. Pierwsze sondaże będzie można opublikować po zamknięciu lokali wyborczych. Całkowita cisza wyborcza, obejmująca zakazem wszelkie formy agitacji obowiązywać będzie od 17 września.

Jak przypomina radio Echo Moskwy, Rosjanie będą wybierali deputowanych do Dumy Państwowej oraz przedstawicieli 39 rad różnego szczebla. O miejsca w niższej izbie rosyjskiego parlamentu ubiegają się kandydaci 24 partii. Niezależni komentatorzy podkreślają, że władze przyjmując restrykcyjne ustawy ograniczające wolności obywatelskie, a także wszczynając różnego rodzaju postępowania wobec oponentów wyeliminowały z udziału w wyborach przedstawicieli antykremlowskiej opozycji.

Radio Echo Moskwy zwraca uwagę, że w ostatnich dniach przed głosowaniem zablokowana została strona internetowa byłego więźnia politycznego Michaiła Chodorkowskiego, na której publikowane były informacje o kandydatach do parlamentu. Wcześniej blokadę nałożono na media internetowe związane z Aleksiejem Nawalnym, na których wzywano wyborców do głosowania przeciwko kandydatom rządzącej Jednej Rosji.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty