Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Zakończyło się posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie w siedzibie partii, przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, trwało półtorej godziny.
Jak poinformowała Anita Czerwińska, rzecznik PiS, kierownictwo przyjęło dwie uchwały. Jedna z nich to uchwała "W sprawie przynależności Polski do UE oraz suwerenności Rzeczpospolitej".

- Wiążemy przyszłość Polski z przynależnością do Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, że musimy się godzić na postępujący, pozatraktatowy proces ograniczania suwerenności państwom członkowskim - mówiła rzecznik PiS.

Anita Czerwińska dodała, że zdaniem władz partii, Unia Europejska potrzebuje zmian. Przypomniała też o trwającej Konferencji w sprawie Przyszłości Europy.

- Wspólnie z innymi partiami centroprawicowymi będziemy wypracowywać alternatywny plan reform Unii Europejskiej. Będzie on nawiązywał do myśli ojców założycieli. Chcemy żeby Europa wróciła do fundamentów, na których powstała - kontynuowała Anita Czerwińska.

Druga uchwała przyjęta podczas posiedzenia Komitetu Politycznego PiS dotyczy powołania pełnomocnika partii do spraw sportu. Został nim Ryszard Czarnecki, europoseł ugrupowania.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty