Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
1 na 500 Amerykanów zmarł z powodu koronawirusa od czasu pierwszej zgłoszonej infekcji w tym kraju. Eksperci w tym przypadku są zgodni. Bardzo powolny obecnie proces szczepień sprawia, że Stany Zjednoczone nie radzą sobie z pandemią.
Według ostatnich danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, do środy na Covid-19 w USA zmarło 663 913 osób. Według ostatniego spisu powszechnego amerykańska populacja w kwietniu 2020 roku wynosiła ponad 331 milionów 4oo tysięcy osób. Te wszystkie liczby pokazują, że już jedna na pół tysiąca osób zmarła z powodu zakażenia się koronawirusem.

W nadziei na opanowanie rozprzestrzeniania się i zapobieganie większej liczbie niepotrzebnych zgonów, urzędnicy wprowadzają nakazy szczepień w miejscach pracy i noszenia masek w szkołach.

W wielu stanach covidowe oddziały w szpitalach są przepełnione. W całym kraju średnio notuje się teraz ponad 150 tysięcy nowych przypadków COVID-19 dziennie. To 13 razy więcej niż w końcówce czerwca. W tej chwili w pełni zaszczepionych jest 54 procent Amerykanów. Dziennie pierwszą dawkę przyjmuje średnio nieznacznie ponad 300 tysięcy obywateli. To 4. procent mniej w porównaniu z danymi sprzed miesiąca.

Tutejsze ministerstwo zdrowia - nawet w pełni zaszczepionym osobom - zaleca noszenie masek w zamkniętych publicznych pomieszczeniach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty