Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Iwona Mazurek-Orłowska [Radio Szczecin]
Fot. Iwona Mazurek-Orłowska [Radio Szczecin]
Fot. Iwona Mazurek-Orłowska [Radio Szczecin]
Fot. Iwona Mazurek-Orłowska [Radio Szczecin]
Główny Urząd Statystyczny zorganizował noc spisową - wybrane punkty spisowe i infolinia działały do godz. 24. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do 30 września.
GUS przypomina, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 kończy się 30 września. Rozpoczął się 1 kwietnia.

Również w szczecińskim magistracie zorganizowano w sobotę "noc spisową".

- Stanowisko będziemy mieli otwarte w sobotę w godz. 8-24, a tak naprawdę aż do ostatniej osoby, która będzie się chciała u nas spisać - zapraszał Rafał Miszczuk z Gminnego Biura Spisowego w Szczecinie.

Duże zainteresowanie nocnym spisem powszechnym spowodowało chwilowe zawieszenie serwerów w punkcie spisowym w stargardzkim magistracie. Po prostu "padły" nam serwery - mówiła Joanna Wenc z Gminnego Biura Spisowego.

- Rano była bardzo duża frekwencja, do godziny 15 mieliśmy kolejki, wszystko działało sprawnie. W tej chwili mamy przestój, myślę, że jest bardzo duże zainteresowanie, bo "padły" nam serwery - podkreślała wieczorem Wenc.

Po kilku minutach udało się wznowić pracę rachmistrzów. A to, jak przebiega nocny spis w Stargardzie sprawdzała nasza reporterka.

- Jest sobota, dzień wolny, można wyjść z dzieckiem na spacer i właśnie tę formę dzisiaj wybraliśmy, aby się spisać. - Wybrałam dzisiejszy dzień, bo dziś nie pracuję. To najwygodniejszy termin. - To dogodny termin, bo człowiek po pracy może podejść i się spisać - podkreślali biorący udział w Spisie Powszechnym.

- Dziś nasz urząd pracuje do północy. Cieszymy się, że tak wyszło. Mieliśmy pewne obawy, zastanawialiśmy się, czy ludzie przyjdą, ale frekwencja jest bardzo dobra. Teraz jest dużo większe zainteresowanie niż na początku spisu w kwietniu - podsumowywała przedstawiciel Gminnego Biura Spisowego.

Podstawową formą udziału w Narodowym Spisie Powszechnym jest samospis internetowy. Formularz spisowy dostępny jest na stronie spis.gov.pl.

GUS podkreśla, że "udział w spisie powszechnym to obowiązek ustawowy dla wszystkich osób zamieszkujących terytorium Polski, w tym cudzoziemców. Wszyscy, którzy się nie spiszą, narażają się na karę grzywny w wysokości do 5 tys. zł, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej".

Lista punktów czynnych w noc spisową w województwie zachodniopomorskim.
- Stanowisko będziemy mieli otwarte w sobotę w godz. 8-24, a tak naprawdę aż do ostatniej osoby, która będzie się chciała u nas spisać - zaprasza Rafał Miszczuk z Gminnego Biura Spisowego w Szczecinie.
Duże zainteresowanie nocnym spisem powszechnym spowodowało chwilowe zawieszenie serwerów w punkcie spisowym w stargardzkim magistracie. Po prostu padły nam serwery - mówi Joanna Wenc z Gminnego Biura Spisowego.
Dziś nasz urząd pracuje do północy. Cieszymy się, że tak wyszło. Mieliśmy pewne obawy, zastanawialiśmy się, czy ludzie przyjdą, ale frekwencja jest bardzo dobra. Teraz jest dużo większe zainteresowanie niż na początku spisu w kwietniu - podsumowywała przedstawiciel Gminnego Biura Spisowego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty