Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Bliscy ofiar śmiertelnych są przeciwni, aby w miejscu katastrofy stanął nowy budynek. Fot. Jan Pachlowski (Radio Szczecin)
Bliscy ofiar śmiertelnych są przeciwni, aby w miejscu katastrofy stanął nowy budynek. Fot. Jan Pachlowski (Radio Szczecin)
O postawienie pomnika w miejscu zawalenia się budynku na przedmieściach Miami apelują rodziny ofiar. W katastrofie budowlanej, do której doszło pod koniec czerwca zginęło 98 osób. Tymczasem teren ma zostać sprzedany komercyjnemu inwestorowi.
Bliscy ofiar śmiertelnych są przeciwni, aby w miejscu katastrofy stanął nowy budynek.

Poprzedni, którego pozostałości po zawaleniu się części konstrukcji zostały wysadzone znajdował się zaraz przy plaży Oceanu Atlantyckiego. To bardzo atrakcyjne tereny, ale dla mieszkańców - po tragedii - stały się świętymi.

Jednak sąd zdecydował, że tereny te według prawa można kupić, a ich wartość ustalono na 120 milionów dolarów.

Nabywca będzie mógł postawić nowy budynek; biuro sekretarza stanowego będzie w tej sprawie przyjmować oferty.

Sam stanowy gubernator nie zajął jeszcze stanowiska w tej kwestii. Jednak mieszkańcy Surfside nie wyobrażają sobie, aby tereny te zostały inaczej zagospodarowane, jak tylko w celu upamiętnienia ofiar.

– Ameryka, o której marzyłam nie buduje na martwych ludziach i masowych grobach – powiedziała cytowana przez media Ronti Fleszer, która w katastrofie straciła 21-letniego syna.

To imigrantka, która do USA przybyła dwie dekady temu.
Relacja Jana Pachlowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty