Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób wydało właśnie zgodę na przyjmowanie trzeciej dawki przypominającej szczepionek przeciwko COVID-19.
W tym przypadku chodzi o preparaty koncernów: Moderna i Johnson and Johnson.
Dotyczy to grupy kwalifikujących się osób.

Wcześniej trzecią dawkę zainteresowani mogli otrzymywać w przypadku szczepionki Pfizera. W tym przypadku chodzi o tzw. dawki przypominające.

Zezwolono również na miksowanie szczepionek. - Te zalecenia są kolejnym przykładem naszego fundamentalnego zaangażowania w ochronę jak największej liczby osób przed COVID-19. Dowody pokazują, że wszystkie trzy szczepionki dopuszczone w Stanach Zjednoczonych są bezpieczne, o czym świadczy już ponad 400 milionów zastrzyków tych preparatów. Wszystkie są bardzo skuteczne w zmniejszaniu ryzyka ciężkiej choroby, hospitalizacji i śmierci, nawet w przypadku szeroko rozpowszechnionego i niebezpiecznego wariantu Delta koronawirusa - czytamy w oświadczeniu Amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. W tym przypadku zalecono trzecią dawkę dla ludzi otrzymujących szczepionkę co najmniej sześć miesięcy po ostatnim zastrzyku dla osób w wieku 65 lat i starszych oraz tych w wieku 18 lat i starszych, które są w grupie podwyższonego ryzyka ze względu na ich podstawowe schorzenia lub miejsce pracy lub życia.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty