Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Cudzoziemcy zdemolowali busa, którym podróżowali. źródło: https://twitter.com/Straz_Graniczna/
Cudzoziemcy zdemolowali busa, którym podróżowali. źródło: https://twitter.com/Straz_Graniczna/
Funkcjonariusze straży granicznej i policji zatrzymali 37 obywateli Iraku, którzy nielegalnie mieli zostać wywiezieni z Polski. Cudzoziemcy zdemolowali busa, którym podróżowali.
Około godziny 22 patrol strażników granicznych zauważył busa marki Peugeot na gnieźnieńskich numerach rejestracyjnych o znacznie obniżonym zawieszeniu. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy, dlatego pojazd został zatrzymany do kontroli w okolicach Grabowca w gminie Bielsk Podlaski.

Kierowcą samochodu był 27-letni Polak, mieszkaniec województwa wielkopolskiego. W przestrzeni bagażowej pojazdu wiózł 37 nielegalnych migrantów - 35 mężczyzn i 2 kobiety, którzy na widok patrolu funkcjonariuszy zaczęli demolować pojazd.

Na miejsce zostały wezwane dodatkowe patrole oraz funkcjonariusze policji z Bielska Podlaskiego. Służby udaremniły ucieczkę migrantów.

Organizator nielegalnego przekroczenia granicy pozostaje w dyspozycji Straży Granicznej. Ze wstępnej oceny przebiegu zdarzenia wynika, że osoba ta dopuściła się przestępstwa organizowania nielegalnej migracji, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi 3 lata pozbawienia wolności.

Dalsze dedycje w sprawie postawienia zarzutów podejmie prokurator w toku postępowania karnego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty