Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Jarosław Kaczyński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Jarosław Kaczyński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W Warszawie zakończyło się spotkanie liderów i przedstawicieli europejskich partii konserwatywnych i prawicowych.
Politycy rozmawiali o przyszłości Europy oraz o zagrożeniach jakie przed nią stoją. Głos zabrał między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński powiedział podczas spotkania liderów trzynastu europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, że Unia Europejska - na skutek działań niemieckich - dąży do federalizacji. To jego zdaniem wiąże się z pozbawieniem państw europejskich suwerenności.

Szef PiS zaznaczył, że lepszym pomysłem jest budowanie wspólnoty europejskiej niż hierarchii.

W rozmowach - oprócz Jarosława Kaczyńskiego - wzięli udział między innymi premier Mateusz Morawiecki, premier Węgier i lider Fideszu Viktor Orban czy przewodniczący hiszpańskiego Vox Santiago Abascala.

Po spotkaniu opublikowano komunikat, w którym czytamy że uczestników konferencji łączy wspólne i głębokie przekonanie: Unia Europejska złożona jest z wolnych i równych państw narodowych, powiązanych bliskimi i licznymi nićmi współpracy. Zdaniem autorów komunikatu tylko poprzez taki model współpracy europejskiej możemy uchronić Unię przed kolejnymi kryzysami i napięciami oraz powstrzymać niepokojące tendencje do tworzenia Europy rządzonej przez samowybierające się elity.
Relacja Przemysława Lisa [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty