Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Na Wybrzeżu, Zalewie Wiślanym i Żuławach wciąż utrzymuje się wysoki stan wód, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych.
W gminie Elbląg od wczoraj obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe, co oznacza wprowadzenie całodobowych dyżurów pracowników urzędu.

"Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej utrzymuje jednostkę w stanie podwyższonej gotowości. Wciąż jest zagrożenie powodziowe na Wyspie Nowakowskiej oraz na terenach depresyjnych powiatu elbląskiego, choć w nocy nie doszło do większych zdarzeń. Sytuacja się stabilizuje, patrzę na to z optymizmem, choć ostrożnym" - uważa szef zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Elblągu Stanisław Sołowiej.

Nadal wieje silny wiatr ze zmiennych kierunków północno- zachodnich, co utrzymuje cofkę czyli spiętrzenie wód na akwenach śródlądowych na Żuławach. Prognozy mówią o zmianie wiatru na południowy dopiero jutro. A to oznacza, że gotowość służb zostanie utrzymana.
- Wciąż jest zagrożenie powodziowe na Wyspie Nowakowskiej oraz na terenach depresyjnych powiatu elbląskiego, choć w nocy nie doszło do większych zdarzeń"- uważa szef zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Elblągu Stanisław Sołowiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty