Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszeli rodzice dwumiesięcznej dziewczynki, która zmarła w szpitalu w Starogardzie Gdańskim. Zostali zatrzymani.
Niemowlę trafiło do placówki z ciężkimi obrażeniami ciała i nie udało się go uratować. Biegły stwierdził, że dziewczynka była maltretowana.

- Rodzice dziecka nie byli wcześniej znani policji - mówi aspirant sztabowy Marcin Kunka z komendy powiatowej w Starogardzie Gdańskim. - Szczegółowo wyjaśniane są wszelkie okoliczności związane z tym zdarzeniem. Dotychczas policjanci wobec zatrzymanych rodziców dziecka nie przeprowadzali w ich miejscu zamieszkania żadnych interwencji. Wobec tej rodziny nie wszczynano również procedury związanej z niebieską kartą.

Ojciec zmarłego dziecka usłyszał dodatkowo zarzuty posiadania narkotyków i znęcania się nad pozostałą dwójką dzieci w wieku 3 i 4 lat. Te decyzją sądu trafiły do rodziny zastępczej. Policja zatrzymała też ich babcię, ciotkę i jej partnera. Im przedstawiono zarzut nieudzielenia pomocy małoletnim. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi od 12 lat więzienia do dożywocia.
- Rodzice dziecka nie byli wcześniej znani policji - mówi aspirant sztabowy Marcin Kunka z komendy powiatowej w Starogardzie Gdańskim.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty