Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Od czwartku uczniowie z klas od 5. do 8. szkół podstawowych i z wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą się uczyli z domu. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie wprowadzające naukę zdalną do końca ferii, czyli do 27 lutego.
Stacjonarnie będą się uczyły dzieci z klas od 1. do 4. w szkołach podstawowych.

- Wprowadzenie ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i placówek było konieczne ze względu na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań. Natomiast bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych - mówi rzeczniczka Ministerstwa Edukacji i Nauki, Anna Ostrowska.

Pomimo zdalnej nauki maturzyści i ósmoklasiści będą mogli przyjść do szkoły na konsultacje przed egzaminami.

- Dyrektor szkoły może zapewnić w szkole konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym dane zajęcia edukacyjne z tego przedmiotu, z którego uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego - dodaje rzeczniczka MEN.

Udział uczniów w konsultacjach jest dobrowolny.

- Organizacja tych konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów i warunków pracy szkoły - zaznacza rzeczniczka.

Przedszkola będą pracowały bez zmian. Będą działały bursy i internaty, będzie też możliwość kontynuowania praktycznej nauki zawodu. Nic się nie zmienia w funkcjonowaniu młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, specjalnych ośrodków wychowawczych i poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Dyrektorzy szkół specjalnych razem z rodzicami podejmą decyzję, w jakim trybie będzie pracowała ich szkoła.
Relacja Katarzyny Ingram (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty