Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R._Kelly
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R._Kelly
Światowej sławy amerykański piosenkarz R. Kelly, został skazany na 30 lat więzienia za federalne zarzuty ws. m.in. handlu ludźmi.
Prokuratorzy prosili sędziego o ponad 25 lat więzienia, podczas gdy jego obrońcy wnioskowali o 10 lat lub mniej twierdząc, że stanowisko prokuratorów jest równoznaczne z dożywociem.

R. Kelly - który podczas rozprawy w sądzie federalnym na nowojorskim Brooklynie - miał na sobie brązowy więzienny mundur, okulary w ciemnych oprawkach i czarną maskę - nie okazywał żadnych emocji. Natomiast w trakcie odczytywania wyroku ofiary oskarżające muzyka o molestowanie trzymały się za ręce i modliły.

Ława przysięgłych skazała Kelly'ego we wrześniu zeszłego roku w dziewięciu zarzutach, w tym w jednym oskarżeniu o ściąganie haraczy i w ośmiu przypadkach handlu ludźmi w celach seksualnych. Prokuratorzy ze wschodniego okręgu Nowego Jorku zarzucali ponadto Kelly'emu wykorzystywanie swojego statusu celebryty i stworzenie sieci ludzi do jego dyspozycji do atakowania dziewcząt, chłopców i młodych kobiet dla własnej cielesnej satysfakcji.

Pięciotygodniowy proces federalny na Brooklynie obejmował zeznania świadków, którzy opowiadali, że byli seksualnie i fizycznie wykorzystywani przez Kelly'ego.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty