Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Kreml. Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Kreml. Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Niezależni dziennikarze ujawniają kłamstwa rosyjskiego ministerstwa obrony.
Portal śledczy „Projekt” przeanalizował publiczne wystąpienia rzecznika resortu generała Igora Konaszenkowa i wskazał kilkaset nieścisłości, przekłamań, pomyłek i wymyślonych faktów. Rosyjska propaganda od początku inwazji na Ukrainę próbuje przekonać własne społeczeństwo i świat, że prowadzi „sprawiedliwą wojnę”, w której odnosi sukcesy. -„To kłamstwa” - napisali rosyjscy dziennikarze niezależni.

Portal śledczy „Projekt” przeanalizował 196 wystąpień rzecznika rosyjskiego ministerstwa obrony, które zostały opublikowane w okresie od 24 lutego do 26 czerwca.

"Dane brane są nie wiadomo skąd, rzecznik mówi w kółko o zdobyciu tych samych miast i nieustannie gubi się podając liczbę strat wojsk ukraińskich" - napisali niezależni dziennikarze.

Według portalu „Projekt”, dane publikowane przez rosyjski resort obrony wskazują, że ukraińska armia straciła wielokrotnie więcej sprzętu, niż kiedykolwiek miała, z uwzględnieniem zachodnich dostaw. Niezależni dziennikarze podkreślili, że naprawdę straty Ukrainy są znacznie mniejsze, w przeciwieństwie do deklarowanych przez Kreml strat Rosji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty