Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://twitter.com/prezydentpl
źródło: https://twitter.com/prezydentpl
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że cieszy się, iż wszystkie środowiska polityczne zasiądą do rozmów dotyczących bezpieczeństwa naszego kraju. O godz. 13 w Belwederze rozpoczęło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
Prezydent umieścił na Twitterze nagranie, w którym tłumaczy, że bardzo zależy mu na tym, by spotkać się ze wszystkimi środowiskami - i z rządzącymi i z opozycją.

- Chcę omówić z nimi te kwestie, przedyskutować, wysłuchać różnych głosów, ale przede wszystkim razem porozmawiać o tej najważniejszej chyba dzisiaj polskiej sprawie, jaką jest bezpieczeństwo, zwłaszcza wobec wojny, która toczy się na Ukrainie w wyniku rosyjskiej agresji. Cieszę się, że po raz kolejny wszyscy odpowiedzialnie podchodzą do sprawy, że polski świat polityki siada razem i będzie rozmawiał - zaznaczył prezydent.

Wcześniej szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch mówił, że na dzisiejszym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent poinformuje między innymi o ustaleniach z ostatniego szczytu NATO w Madrycie, w tym o sprawach omawianych na zamkniętych posiedzeniach Rady Północnoatlantyckiej.

Na rozmowy zostali zaproszeni przedstawiciele rządu oraz parlamentu. Narada będzie miała podobną formułę, jak spotkanie zorganizowane po wybuchu wojny na Ukrainie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty