Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Władimir Putin. źródło: https://pixabay.com/pl/2847423/DimitroSevastopol/CC0 - domena publiczna
Władimir Putin. źródło: https://pixabay.com/pl/2847423/DimitroSevastopol/CC0 - domena publiczna
Łotwa uznała Rosję za państwo wspierające terroryzm. Działania Kremla na Ukrainie łotewscy parlamentarzyści nazwali "ukierunkowanym ludobójstwem narodu ukraińskiego".
Łotewscy deputowani uznali Rosję za kraj wspierający terroryzm i wezwali inne państwa podzielające ten pogląd do podobnych działań. W oświadczeniu Sejm Łotwy napisał, że od czasu niesprowokowanego wojskowego ataku Rosji, 12 milionów Ukraińców zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, a ponad pięć milionów musiało wyjechać z kraju.

"Rosja wykorzystuje tortury i metody zastraszania jako narzędzia do prób zdemoralizowania ludności i sił zbrojnych Ukrainy oraz do sparaliżowania funkcjonowania państwa w celu jego okupacji" - czytamy w oświadczeniu.

Parlamentarzyści zwracają też uwagę na to, że działania Kremla wspiera Białoruś. Stąd apel do społeczności międzynarodowej, aby nałożyć na Mińsk sankcje podobne do tych, którymi objęta została wcześniej Rosja.

Parlament w Rydze wezwał też Unię Europejską do zaprzestania wydawania wiz turystycznych rosyjskim i białoruskim obywatelom.
Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty