Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Pracownik banku powiedział, że ktoś zalogował się na jej konto bankowe i wypłacił prawie 2000 złotych przy pomocy kodów BLIK. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pracownik banku powiedział, że ktoś zalogował się na jej konto bankowe i wypłacił prawie 2000 złotych przy pomocy kodów BLIK. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Policjanci ostrzegają przed nowym sposobem internetowego oszustwa.
Pieniądze straciła mieszkanka Pisza, która chciała sprzedać sweter na popularnym portalu sprzedażowym.

- Na zainstalowanej aplikacji otrzymała informację, że ktoś kupił wystawiony przez nią przedmiot. Następnie automatycznie otworzył się czat, który przesyłał sprzedającej informacje co ma dalej robić, by sfinalizować transakcję. Kobieta najpierw miała wpisać dwa kody, które otrzymała w formie wiadomości SMS. Po ich wpisaniu dostała informację, że ktoś próbuje aktywować aplikację mobilną na nowym urządzeniu. Zaniepokojona sprzedająca natychmiast zadzwoniła do swojego banku, bo wydało się jej to dość podejrzane - relacjonuje oficer prasowy piskiej policji, nadkomisarz Anna Szypczyńska.

Niestety, pracownik banku powiedział, że ktoś zalogował się na jej konto bankowe i wypłacił prawie 2000 złotych przy pomocy kodów BLIK.

Mieszkanka Pisza w trakcie wszystkich czynności nie logowała się do swojego banku, a mimo to straciła pieniądze.

Policjanci szukają oszustów i apelują, by przestrzegać krewnych i znajomych przed metodami ich działania. Za oszustwo grozi do ośmiu lat więzienia.
- Kobieta najpierw miała wpisać dwa kody, które otrzymała w formie wiadomości SMS. Po ich wpisaniu dostała informację, że ktoś próbuje aktywować aplikację mobilną na nowym urządzeniu. Zaniepokojona sprzedająca natychmiast zadzwoniła do swojego banku, bo wydało się jej to dość podejrzane - relacjonuje oficer prasowy piskiej policji, nadkomisarz Anna Szypczyńska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty