Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Prawo i Sprawiedliwość złożyło w czwartek w Sejmie projekt ustawy w sprawie powołania komisji weryfikacyjnej.
Ma ona zbadać politykę energetyczną prowadzoną przez polskie rządy w latach 2007-2022. Poseł PiS Kazimierz Smoliński mówi, że komisja będzie wzorowana na tej, która zajmuje się warszawską reprywatyzacją i ma być quasi-organem administracyjnym. W jej skład wejdzie 9 osób powoływanych i odwoływanych przez Sejm. Przewodniczącego komisji będzie wyznaczał premier.

Projekt zakłada, że w skład komisji będą mogli wchodzić zarówno posłowie, jak i eksperci. Jej członkowie będą funkcjonowali w randze sekretarza stanu. Komisja będzie badała wpływy rosyjskie na politykę energetyczną Polski. Komisja będzie mogła także inicjować rozwiązania legislacyjne oraz prowadzić działanie prewencyjne, na przykład występując o zawieszenie uprawnień osób, które podlegały wpływom rosyjskim.
Poseł PiS Kazimierz Smoliński mówi, że komisja będzie wzorowana na tej, która zajmuje się warszawską reprywatyzacją i ma być quasi-organem administracyjnym. W jej skład wejdzie 9 osób powoływanych i odwoływanych przez Sejm. Przewodniczącego komisji będzie wyznaczał premier.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty