Na szczecińskiej ziemi
Radio SzczecinRadio Szczecin » Na szczecińskiej ziemi » ARCHIWUM - 2009
Fot. ŁSz [PRS]
Fot. ŁSz [PRS]
W dzisiejszej audycji Zdzisław Tararako zajmie się gospodarstwami ekologicznymi, siecią dystrybucji produktów naturalnych, Europejską Akademią Sołtysa, restrukturyzacją Ośrodków Doradztwa Rolniczego oraz cenami na rynku zbożowym w dobie kryzysu.
Fot. ŁSz [PRS]
Fot. ŁSz [PRS]
W dzisiejszej audycji Zdzisław Tararako odwiedzi targi Grune Woche w Berlinie oraz zajmie się m.in. programem rozwoju obszarów wiejskich oraz doradztwem rolniczym.
Fot. ŁSz [PRS]
Fot. ŁSz [PRS]
Spadają ceny skupu mleka, pogarsza się kondycja ekonomiczna gospodarstw specjalizujących się w produkcji mleka, m.in. o tym mówić będziemy w tym wydaniu audycji, ale także zdamy relację z targów "Grüne Woche" w Berlinie oraz przedstawimy stanowisko Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej w sprawie ODR-ów.
Fot. ŁSz [PRS]
Fot. ŁSz [PRS]
Odwiedzimy dzisiaj wieś Gąsierzyno, w której mieszkańcy potrafią zdobywać pieniądze na rozwój, dowiemy się także jak mogą sobie pomóc bezrobotni z wiosek popegeerowskich w powiecie łobeskim, natomiast z gospodarzem województwa mówić będziemy o tworzonej strategii rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich.
Fot. ŁSz [PRS]
Fot. ŁSz [PRS]
W pierwszym w tym roku wydaniu audycji dokonamy oceny minionego roku, spróbujemy oszacować korzyści i straty. Porozmawiamy o produktach tradycyjnych i coraz powszechniejszej modzie na wykorzystywanie w produkcji żywności starych receptur