Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Zarządca komisaryczny Polskiej Żeglugi Morskiej Paweł Brzezicki poinformował też, że zysk PŻM w tym roku będzie większy niż w poprzednim. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zarządca komisaryczny Polskiej Żeglugi Morskiej Paweł Brzezicki poinformował też, że zysk PŻM w tym roku będzie większy niż w poprzednim. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dwa masowce o nośności 38 tysięcy ton odbierze w sierpniu Polska Żegluga Morska. Statki powstają w Chinach.
- To uniwersalne masowce średniej wielkości - mówi Paweł Brzezicki z Polskiej Żeglugi Morskiej. - To są statki, które będą na rynku globalnym do wożenia suchych ładunków masowych. Statki z potężnymi 30-tonowymi dźwigami. Będą wozić głównie zboże i produkty rolne w relacjach z Ameryki Północnej do Europy i w relacjach, coraz częstszych w PŻM-ie, z Morza Czarnego do Afryki Północnej.

Nowe statki Polskiej Żeglugi Morskiej mają już zapewnione ładunki do transportu, mimo trudnej sytuacji na rynku. - Trudno mówić o koniunkturze ze względu na toczące się dyskusje handlowe między USA i Chinami. Rynek jest nadal niski. Jeżeli chodzi o produkty rolne, to koniunktura pojawia się sezonowo ze względu na zbiory. Statki wchodzą w bardzo dobry moment. Około września, października powinny być w USA i ładować zboże do Europy lub Afryki.

Zarządca komisaryczny Polskiej Żeglugi Morskiej Paweł Brzezicki poinformował też, że zysk PŻM w tym roku będzie większy niż w poprzednim.
- To uniwersalne masowce średniej wielkości - mówi Paweł Brzezicki z Polskiej Żeglugi Morskiej.
Nowe statki Polskiej Żeglugi Morskiej mają już zapewnione ładunki do transportu, mimo trudnej sytuacji na rynku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty