Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Göteborg
źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Göteborg
Kiepskie szkoły, brak mieszkań, niski poziom bezpieczeństwa oraz wysoka przestępczość - to powody, które zdaniem szefa Volvo utrudniają firmie rekrutację topowych zagranicznych menedżerów do centrum rozwojowego firmy, położonego nieopodal Göteborga.
W wywiadzie udzielonym szwedzkiej agencji informacyjnej TT, dyrektor generalny Volvo Cars, Håkan Samuelsson skrytykował władze Göteborga, że nie potrafią stworzyć odpowiedniej infrastruktury odpowiadającej jego oczekiwaniom. Brak międzynarodowych szkół i deficyt mieszkaniowy w drugim co do wielkości mieście Szwecji uniemożliwia Volvo stworzenia atrakcyjnej oferty pracy dla menedżerów z USA, Niemiec czy Chin.

Krytykę Samuelssona podziela część radnych Göteborga. - Zgadzam się z jego opinią. Miasto boryka się z wyzwaniami, związanymi z rosnącą liczbą ludności Göteborga. Nie nadążamy z budową nowych szkół i mieszkań - powiedział szwedzkiemu radiu Axel Josefsson, radny miasta.

Samuelsson twierdzi, że problemy związane z przestępczością w mieście, nie są rozwiązywane przez polityków. "My wciąż chcemy tu budować samochody. Oczekujemy, że będziemy mieli ku temu warunki. W przeciwnym razie pomyślimy o przeniesieniu naszej siedziby poza granice Szwecji", powiedział szef Volvo Cars.

Erik Nord, komendant policji w Göteborgu zauważa, że liczba strzelanin w mieście utrzymuje się od lat, na tym samym poziomie, czyli od 10 do 20 przypadków rocznie.
Relacja Przemysława Gołyńskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty