Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Wchodzą w życie przepisy wprowadzające zerowy PIT dla osób do 26. roku życia. Fot. www.pixabay.com/photo-2205580 (domena publiczna)
Wchodzą w życie przepisy wprowadzające zerowy PIT dla osób do 26. roku życia. Fot. www.pixabay.com/photo-2205580 (domena publiczna)
Wchodzą w życie przepisy wprowadzające zerowy PIT dla osób do 26. roku życia. Podatku nie będą musiały płacić ponad 2 miliony osób zatrudnionych na umowę o pracę lub umowę-zlecenie.
Rzecznik ministerstwa finansów Paweł Jurek wyjaśnia, że aby od razu skorzystać z ulgi, trzeba złożyć u pracodawcy pisemne oświadczenie. Należy w nim napisać, że nie ukończyło się 26. roku życia i osiąga się przychody mieszczące się w pierwszym progu podatkowym, czyli nie wyższe, niż 85 tysięcy 528 złotych rocznie.

Jednak w tym roku limit zwolnienia będzie wynosił 35 tysięcy 636 złotych i 67 groszy, ponieważ zwolnienie będzie obowiązywać przez 5 miesięcy.

Paweł Jurek dodaje, że ma jednolitego wzoru oświadczenia. Propozycję tego, jak może ono wyglądać, będzie można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Rzecznik resortu podkreśla, że osoby, które nie złożą oświadczenia u pracodawcy, w przyszłym roku będą mogły otrzymać zwrot zapłaconego podatku.
Rzecznik ministerstwa finansów Paweł Jurek wyjaśnia, że aby od razu skorzystać z ulgi, trzeba złożyć u pracodawcy pisemne oświadczenie. Należy w nim napisać, że nie ukończyło się 26. roku życia i osiąga się przychody mieszczące się w pierwszym progu podat

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty