Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. pixabay.com / gosiak1980 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / gosiak1980 (CC0 domena publiczna)
67 procent firm deklaruje, że ma trudności w sprzedaży swoich produktów bądź usług - wynika z ostatniego badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Polskiego Funduszu Rozwoju.
Od marca do kwietnia 12 procent firm w wyniku COVID-19 zredukowało zatrudnienie. Dotyczy to głównie dużych i średnich przedsiębiorstw - wyjaśnia wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Andrzej Kubisiak.

Zwraca jednak uwagę, że porównując wyniki z końca marca z końcem kwietnia widać, że skłonność do redukcji etatów wyraźnie spadła. Spadła również skłonność do obniżki wynagrodzeń. Obecnie około 1/5 firm chce ciąć wynagrodzenia, podczas gdy pod koniec marca było to 46 procent firm. 8 procent firm planuje też nowe rekrutacje.

Andrzej Kubisiak podkreśla, że na plany i działania firm wpływają zarówno wdrożenia kolejnych rozwiązań w ramach Tarcz Antykryzysowych, jak również kolejne etapy odmrażania gospodarki.

Badanie przeprowadzono w dniach 28-30 kwietnia za pomocą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych - CATI, na próbie obejmującej 400 firm.
Andrzej Kubisiak zwraca uwagę, że porównując wyniki z końca marca z końcem kwietnia widać, że skłonność do redukcji etatów wyraźnie spadła. Spadła również skłonność do obniżki wynagrodzeń.
Około 1/5 firm chce ciąć wynagrodzenia, podczas gdy pod koniec marca było to 46 procent firm. 8 procent firm planuje też nowe rekrutacje.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty