Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Od czwartku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przyjmuje wnioski o zwrot pieniędzy za wycieczki odwołane z powodu pandemii.
Nowa droga odzyskiwania środków została zapisana w ustawie o tarczy turystycznej. O pieniądze mogą się ubiegać ludzie, którzy jeszcze nie dostali zwrotu ani żadnej innej rekompensaty za odwołane wakacje. Zainteresowani muszą założyć konto na stronie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, prowadzonego przez UFG.

Jak tłumaczy rzecznik instytucji Damian Ziąber, po zalogowaniu ubiegający się o zwrot musi wypełnić wniosek.

- To są informacje na temat zarówno jego imprezy, jak i jego danych, ale również informacje na temat płatności - wyjaśnia rzecznik UFG i tłumaczy, co musi zrobić zainteresowana osoba. - Wypełnia wniosek online, będąc zalogowanym na naszym koncie i przesyła go do nas. W razie wątpliwości może zasięgnąć informacji na naszym portalu i zobaczyć na przykład treść ustawy albo odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania - mówi Damian Ziąber.

Pracownicy nie obsługują nikogo osobiście, nie można też wysyłać wniosków pocztą - ich składanie możliwe jest tylko przez internet.
Jak tłumaczy rzecznik instytucji Damian Ziąber, po zalogowaniu ubiegający się o zwrot musi wypełnić wniosek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty