Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Pomoc z Tarczy Finansowej PFR 2.0 dla mikro, małych i średnich firm została rozszerzona o dziewięć kolejnych branż. We wtorek zdecydował o tym rząd, który przyjął w tej sprawie uchwałę.
Chodzi między innymi o kluby sportowe, firmy prowadzące naukę języków obcych oraz te, sprzedające hurtowo odzież i obuwie.

Decyzja została podjęta na wniosek Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, a przekazał ją w mediach społecznościowych jego szef i wicepremier Jarosław Gowin.

Według szacunków ministerstwa, z pomocy w ramach tarczy skorzysta teraz w sumie ponad 300 tysięcy podmiotów gospodarczych, objętych 54 kodami PKD. Z kolei wsparcie dla dodanych we wtorek branż wyniesie mniej więcej 750 milionów złotych, a skorzysta z niego 5 tysięcy przedsiębiorstw.

Pomoc zostanie skierowana do przedsiębiorców prowadzących: sprzedaż hurtową odzieży i obuwia, działalność klubów sportowych, naukę języków obcych, sprzedaż detaliczną obuwia i wyrobów skórzanych prowadzoną w wyspecjalizowanych sklepach, pranie i czyszczenie wyrobów włókienniczych i futrzarskich, produkcję, postprodukcję lub dystrybucję filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych, a także nagrania dźwiękowe i muzyczne.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty