Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Klub PSL-Koalicja Polska złożył w Sejmie projekt ustawy o "idei dobrowolnego ZUS-u". Jak mówił podczas konferencji prasowej szef PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz, przedsiębiorcy byliby zwolnieni z opłacania ZUS-u przez trzy pierwsze miesiące tego roku.
Poseł poinformował, że PSL złożyło też projekt ustawy dotyczący koncesji na alkohol.

- Dajmy szansę na przeżycie przedsiębiorcom, a oni wtedy utrzymają swoich pracowników - mówił.

We wtorek na posiedzeniu rząd rozszerzył o dziewięć kolejnych branż pomoc z Tarczy Finansowej PFR 2.0 dla mikro, małych i średnich firm. Wsparcie dla dodanych branż wyniesie mniej więcej 750 milionów złotych, a skorzysta z niego 5 tysięcy przedsiębiorstw. Pomoc zostanie skierowana do przedsiębiorców prowadzących: sprzedaż hurtową odzieży i obuwia, działalność klubów sportowych, naukę języków obcych, sprzedaż detaliczną obuwia i wyrobów skórzanych prowadzoną w wyspecjalizowanych sklepach, pranie i czyszczenie wyrobów włókienniczych i futrzarskich, produkcję, postprodukcję lub dystrybucję filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych, a także nagrania dźwiękowe i muzyczne.

Według szacunków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, z pomocy w ramach tarczy skorzysta teraz w sumie ponad 300 tysięcy podmiotów gospodarczych objętych 54 kodami PKD.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty