Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Marcin Horała. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Marcin Horała. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Polska podpisze w piątek z Koreą umowę o współpracy przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego - taką informację przekazał wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
Zgodnie z założeniem, w 2023 roku ma zostać wbita pierwsza łopata, a loty mają rozpocząć się w roku 2027. W tym samym roku w Polsce pojedziemy pierwszymi nowymi liniami kolejowymi, które powstaną w ramach budowy CPK.

W piątek ważny krok, czyli podpisanie umowy z przedstawicielami z Korei - mówi wiceminister Horała. - To będą dwie umowy. Pierwsza na doradcę strategicznego z lotniskiem Inczon, to duże lotnisko pod Seulem. Chodzi o to, żebyśmy mieli takiego doradcę, który będzie nam wskazywał, na co warto zwrócić uwagę, co powinno być inaczej, jakie cechy danego produktu powinny być zawarte w zamówieniu. Druga umowa to umowa międzyrządowa między Polską a Koreą dotycząca współpracy przy programie CPK i w różnych elementach, również kolei dużych prędkości, to też kwestia pozyskania kapitału na tę inwestycję, zagospodarowania przestrzennego. Tam wszędzie będziemy współpracowali ze stroną koreańską - powiedział Horała.

W 2034 roku ma być gotowy nowy system komunikacyjny w kraju, przede wszystkim kolejowy.
W piątek ważny krok, czyli podpisanie umowy z przedstawicielami z Korei - mówi wiceminister Marcin Horała.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty