Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Źródło: https://pixabay.com/6097703/GeriArt/CC0 - domena publiczna
Źródło: https://pixabay.com/6097703/GeriArt/CC0 - domena publiczna
Ostatni dzień na wymianę hrywien na złotówki w oddziałach PKO Banku Polskiego. Placówka kończy skupywać ukraińską walutę.
Dotąd PKO przeprowadził około 100 tysięcy takich transakcji w 100 oddziałach banku na terenie całego kraju. Skup hrywien prowadzony był od 25 marca, był to efekt współpracy Narodowych Banków Polski i Ukrainy. Program miał dać ukraińskim uchodźcom możliwość korzystania ze swoich środków po ucieczce przed wojną do Polski. W ocenie krajowych banków program spełnił już swój cel, możliwe jest więc zakończenie skupu.

Hrywny można wymienić jeszcze w piątek, zasady pozostają bez zmian: trzeba mieć ukończone 18 lat i wylegitymować się ukraińskim dowodem wydanym po 2016 roku, paszportem lub dokumentem potwierdzającym nadanie PESELu. Jedna osoba może wymienić maksymalnie 10 tysięcy hrywien, w jednej lub więcej transakcjach, w banknotach od 100 do 1000 hrywien.

Hrywny wymieniane są po ustalonym kursie, banki nie pobierają żadnych opłat za transakcje i nie stosują spreadu. Środki ten są później odsprzedawane Narodowemu Bankowi Ukrainy. Do tego tygodnia NBP wymienił w ten sposób już blisko 700 mln hrywien.
Relacja Karola Surówki (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty