Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Stopy procentowe w Polsce pozostaną na dotychczasowym poziomie. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński przedstawi w czwartek uzasadnienie decyzji Rady Polityki Pieniężnej.
Ekonomista Santander Bank Polska Grzegorz Ogonek mówi, że członkowie Rady chcą walczyć z inflacją tak, żeby nie zaszkodzić gospodarce. Mogą zrobić przerwę w zacieśnianiu polityki pieniężnej, ale nie oznacza to końca podwyżek.

- Obawiam się, że przy tym, co pokazała inflacja w sierpniu i we wrześniu, przy tym nabieraniu rozpędu znowu, to kończenie cyklu teraz może oznaczać, że za jakiś czas do podwyżek trzeba będzie wrócić i najwyższy poziom stóp, który trzeba będzie osiągnąć, żeby z inflacją wygrać, będzie po prostu wyższy niż gdyby tą politykę zacieśniać konsekwentnie już teraz - mówi Ogonek.

Po środowej decyzji podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego pozostanie na poziomie 6,75 procent.

Konferencja prasowa, na której prezes NBP Adam Glapiński uzasadni decyzję Rady, jest zapowiedziana na godzinę 15.
Ekonomista Santander Bank Polska Grzegorz Ogonek mówi, że członkowie Rady chcą walczyć z inflacją tak, żeby nie zaszkodzić gospodarce: Mogą zrobić przerwę w zacieśnianiu polityki pieniężnej, ale nie oznacza to końca podwyżek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty