FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
fot. materiały wydawnictwa Filia
fot. materiały wydawnictwa Filia
Przemyt narkotyków, morderstwa, Szczecin, Berlin, polska i niemiecka policja - taka jest książka Marka Stelara "Niepamięć". Audiobook na jej podstawie na naszej antenie do posłuchania od poniedziałku do piątku. Książkę czyta, znany m.in z Rancza, Plebanii czy Dziewczyn ze Lwowa - Adam Bauman. Bohaterem kryminału jest szczeciński policjant Dariusz Suder.
Krótkich odcinków audiobooka można słuchać od poniedziałku do piątku po godzinie 9. Długie odcinki i rozmowy o książkach w czwartki po godzinie 22.
Zapraszam Joanna Skonieczna
fot.materiały prasowe
fot.materiały prasowe
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Cezarym Borowym
Najpierw elektronika, później złoto. Przemytem z „Krakowa” do „Skierniewic” w połowie lat 80. XX wieku zajmowało się kilkaset młodych ludzi z Polski (m.in. ze Szczecina). Większość z nich to byli studenci lub świeżo upieczeni absolwenci polskich uczelni.
Cezary Borowy, nasz dzisiejszy gość, był jednym z nich. Po studiach wyjechał do Anglii. Nie był to oczywiście legalny wyjazd, tylko ucieczka z wycieczki turystycznej. Na wyspach pracował na czarno, bo legalny pobyt nie był w czasach PRL możliwy. Z Wielkiej Brytanii wyjechał do Indii, gdzie przez kilka lat zajmował się przemytem między Kalkutą nazywaną Krakowem, a Singapurem o którym mówiono Skierniewice.

Swoje wspomnienia Cezary Borowy opublikował kilka lat temu w książce "Spowiedź Hana Solo - byłem przemytnikiem w Indiach". Teraz ukazała się jego kolejna książka "Przemytniczki złotych kości". To opowieść o tym jak działała społeczność młodych Polaków w Indiach na przełomie lat 80. i 90. Bohaterkami książki są młode Polki, które za czym się zajmowały wielokrotnie trafiały do więzień w Indiach.

Z Cezarym Borowym rozmawiała Joanna Skonieczna.
 

Zobacz także

2024-03-13, godz. 08:49 250. rocznica urodzin Caspara Davida Friedricha [ROZMOWA] Wystawy specjalne, koncert w ruinach klasztoru Eldena i urodzinowy tort w centrum miasta - to tylko kilka z wielu pomysłów na świętowanie 250. urodzin Caspara… » więcej 2024-03-11, godz. 09:34 Czy młodzi Polacy coraz chętniej czytają książki? Nawet trzy godziny czekali fani na możliwość spotkania ze swoimi ulubionymi autorami podczas Poznańskich Targów Książki 2024. Tłumy ustawiały się m.in… » więcej 2024-03-07, godz. 06:00 „Idziemy dalej” - reportaż Małgorzaty Furgi Trzy panie, mamy dzieci z niepełnosprawnościami postanowiły pomóc sobie oraz innym rodzicom i opiekunom osób niepełnosprawnych. Sylwia Mecha, Beata Błaszyńska… » więcej 2024-03-06, godz. 06:00 „Akademia Przyszłości - projektowanie dobrego świata” – reportaż Małgorzaty Furgi Na terenie województwa zachodniopomorskiego działa kilkanaście klubów rodzica zastępczego. W tych klubach rodzice zastępczy przede wszystkim rozmawiają… » więcej 2024-03-05, godz. 12:05 "Polska jest tutaj, gdzie się urodziła" - reportaż Agaty Rokickiej Każdy ma swoją Arkadię - miejsce, które przywodzi na myśl dobre czasy. Pani Janina nazywa je "doliną marzeń". Dla niej tą doliną jest Zamarstynów, zatopiona… » więcej 2024-03-04, godz. 06:00 "Sierociniec" - premiera książki Przemysława Kowalewskiego „Sierociniec” to najnowsza książka szczecińskiego pisarza Przemysława Kowalewskiego. Powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, ukaże się w najbliższą… » więcej 2024-02-29, godz. 06:00 "Śpiewać każdy może" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny "Ten kto śpiewa modli się dwa razy" - powtarzał mistrz "Poręba" czyli Jurek Porębski. To dzięki niemu wielu żeglarzy brało gitarę do ręki by opiewać… » więcej 2024-02-28, godz. 06:00 „Pamiętnik życia” – reportaż Anny Kolmer Powody dla których ludzie piszą pamiętniki są różne. Jednak podstawowym jest pragnienie zachowania w pamięci tego, co dla danej osoby czy grupy jest istotne… » więcej 2024-02-27, godz. 05:45 "Fotografia młodych Szczecinian" - reportaż Małgorzaty Furgi Młodzieżowa Rady Miasta Szczecin to reprezentacja szczecińskiej młodzieży. Dwa lata temu młodzi ludzie postanowili przeprowadzić badania wśród swoich… » więcej 2024-02-26, godz. 06:00 "Rodzinne gniazdo" - reportaż Małgorzaty Furgi Jakie były początki polskiego Szczecina? Jak czuli się tu pierwsi powojenni mieszkańcy? Dziś w Fofosferze historia rodziny Siewierów, która na Pogodnie… » więcej
23456