Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Lider stowarzyszenia jednocześnie nie określił, czy i kiedy przekształci je w partię. Fot. www.wikipedia.org / Adrian Grycuk
Lider stowarzyszenia jednocześnie nie określił, czy i kiedy przekształci je w partię. Fot. www.wikipedia.org / Adrian Grycuk
Strata jednej czwartej posłów w ciągu dwóch lat to nie jest zły wynik - mówił we wtorek Paweł Kukiz w "Rozmowach pod krawatem", pytany o kondycję Kukiz'15. Lider stowarzyszenia jednocześnie nie określił, czy i kiedy przekształci je w partię.
Komentując roszady w klubie Kukiz tłumaczył, że już w czasie układania list wyborczych zdawał sobie sprawę, jak różni ludzie do niego dołączają i prawdopodobne jest, gdy dla części z nich drogi z Kukiz'15 później się rozejdą.

Odpowiedź na pytanie czy Paweł Kukiz założy partię nie padła. - Powoli dojrzewam. Tym bardziej, że z całą pewnością taka struktura ułatwia funkcjonowanie - mówił Kukiz.

- Przepraszam. Kryguje się Pan trochę jak dziewica, która chciałaby, a boi się. Po męsku proszę. Kiedy przekształci pan swoje stowarzyszenie w partię? - zapytał prowadzący Piotr Cywiński.

- No nie wiem. Zostańmy trochę przy tej dziewicy. Nie mam pojęcia. Nie wiem. Dobra. Jutro o 14. A teraz już całkiem poważnie. To strasznie trudna decyzja. Ja naprawdę jak ten góral wahom się. Musiałbym skazać się wtedy na politykę do końca życia - powiedział Kukiz.

Ostatecznie skończyło się na stwierdzeniu Pawła Kukiza, że "po Nowym Roku się zastanowi". Polityk dodawał także, że decyzja może zależeć od tego, co usłyszy we wtorkowym expose a także, jakie ostatecznie będą zmiany w ordynacji wyborczej.
Odpowiedź na pytanie czy Paweł Kukiz założy partię nie padła.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty