Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Ul. Piotra Skargi w Szczecinie. Fot. google.pl/maps
Ul. Piotra Skargi w Szczecinie. Fot. google.pl/maps
Likwidacji parkingu przy ulicy Piotra Skargi na Jasnych Błoniach w Szczecinie chce Szczeciński Ruch Miejski. Złożył w tej sprawie wniosek do Urzędu Miasta.
Jak tłumaczą działacze parking wprowadza chaos przestrzenny i zasłania widok na wizytówkę Szczecina, czyli Pomnik Czynu Polaków. Pomysł podzielił słuchaczy naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji".

- Pójdźmy dalej i może zamknijmy ul. Piotra Skargi?! Mieszkam obok Szymanowskiego i powiem szczerze: miejsc parkingowych jest coraz mniej. Nie przesadzajmy: jest XXI wiek. - Zlikwidować, zrobić ładnie, a nie, że przez cały czas jest biadolenie, że wszędzie chcemy podjechać - mówili słuchacze Radia Szczecin.

Helena Freino, urbanistka ze Społecznej Straży Ochrony Zieleni Szczecina popiera pomysł Ruchu Miejskiego. Jak mówiła, sama wiele lat temu wałczyła o jego likwidację.

- Ten parking wyłączony jest - nie wiadomo dlaczego - ze strefy płatnego parkowania. Wszystkie ulice wokół są w strefie, wszyscy więc się tam pchają, bo mogą bezpłatnie parkować. To bardzo dziwne, wręcz kuriozalne - powiedziała Helena Freino.

Miasto nie odpowiedziało jeszcze na wniosek Ruchu Miejskiego.
Pomysł podzielił słuchaczy audycji interwencyjnej "Czas Reakcji".
Wszystkie ulice wokół są w strefie, wszyscy więc się tam pchają, bo mogą bezpłatnie parkować. To bardzo dziwne, wręcz kuriozalne - powiedziała Helena Freino.

Dodaj komentarz 9 komentarzy

Gdyby nie afera z torami tzw. Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, to można śmiało nazwać Szczecin wioską z tramwajami. Pytanie, dlaczego ktoś nie kryje się ze swoimi absurdalnymi pomysłami i jawnie działa na szkodę mieszkańców Szczecina oraz osób przyjezdnych? Szczecin jest już wystarczająco skrzywdzony pod kątem infrastruktury drogowej i nie trzeba go jeszcze dobijać tak kuriozalnymi pomysłami. Jeżeli ktoś nie urodził się kierowcą i nie ma zdolności w tym kierunku, to niech przesiądzie się na komunikację miejską, a nie zatruwa życie innym. Pytanie, co ten ruch chce uzyskać od prezydenta, skoro wpisuje się w jego politykę szkalowania kierowców. Z drugiej strony, idąc tym tokiem myślenia, to urząd miasta może zasłaniać spacerowiczom widok na al. Jana Pawła II.
wprowadzic odplatnosc a nie likwidowac, w poblizu jest szpital , 2 przychodnie , 2 przedszkola wiec gdzieś zaparkowac trzeba ,
Jestem bardzo zdziwiony czemu nie ma tam jeszcze strefy parkowania. A sam parking, jak najbardziej jest do likwidacji, miejsc jest tam niewiele a to jak psuje widok z Błoni to jest nawet nie do opisania. Co ludziom w głowach siedzi że musza podjechać jak najbliżej. Przecież od zostawienia samochodu na Monte Cassino czy Słowackiego nikomu korona z głowy nie spadnie.
Miasto ma się dostosować do mieszkańców czy mieszkańcy do miasta?
Przez całą tę politykę likwidowania parkingów i zwężania jezdni Szczecin staje się jednym wielkim korkiem a spaliny ze stojących w nim aut dużo bardziej szkodzą mieszkańcom i środowisku...
Zamiast zwiększać przepływ aut jak w innych miastach u usprawniać ruch, to władze miasta na siłę próbują zrobić z niego faktyczną wioskę z tramwajami.

A może by tak wreszcie obiecywane od lat parkingi podziemne zacząć wdrażać?
To ja robię sprawdzam i mam pytanie ile dróg zwężono? Jedną Jagiellońska? Już pomijam że malkontenci twierdzili że to zakorkuje na amen Szarych Szeregów a po tych kilku latach wielkiej różnicy nie widać. Ale nadal, czekam na listę. Druga rzecz to parkingi, ok, jestem za ale w jaki sposób parking podziemny ma być remedium na korki? Trzecia rzecz to jakie to usprawnienia w ruchu robią inne miasta a nie robi ich Szczecin? Z tego co wiem to większość miast w Polsce i Europie wyrzuca samochody z Centrum i ogranicza tam parkowanie. Więc czekam na konkretny Głos Rozsądku.
Proponuje, żeby "włodarze" naszego miasta walczący z ruchem samochodowym i "promujący" komunikacje publiczną zaczęli od siebie i dali dobry przykład. Panie prezydencie, panie i panowie radni, dyrektorzy wydziałów w UM, prezesi spółek miejskich od dziś przesiadka z samochodów do komunikacji miejskiej! Za waszym przykładem pójdą inni.
Witam, sam pomysł likwidacji tego parkingu budzi we mnie niesamowitą złość, a osoby które wymyślają takie bzdury powinny być chyba poddawane badaniom lekarskim. Parking przyjmuje wycieczki autokarowe, turystów, mieszkańców, wszystkich którzy coś załatwiają albo zwiedzają. Jest za mały, dlatego warto się zastanowić czy nie wybudować nowego parkingu od Bartłomiejowi do pomnika JPII. Jednocześnie ten nowy parking mógłby stanowić miejsce gdzie mogłyby być ustawiane sceny koncertowe na wydarzenia, ludzie nie musieliby już deptać trawnika. Mogłyby się tam odbywać inne imprezy. Budowa tego nowego parkingu nie wymaga wycięcia nawet jednego drzewa, zadbamy również o środowisko. Prezydent czy Rada Miasta to organy administracji samorządowej które pełnią rolę służebną w odniesieniu do obywatela. Już od wielu lat jako urzędnik umawiam się z petentami i prawie zawsze spóźniony petent jest już zły i zaczyna rozmowę że krążył w kółko kilkanaście minut i nie ma gdzie zaparkować. Trzeba przepraszać itp. Obowiązkiem jest działać na rzecz obywateli a nie przeciwko nim, ułatwiać i stwarzać możliwości, a nie wymyślać bzdury że aż deszcze przechodzą.
Ja uważam, że powinniśmy zlikwidować aktywistów i ruch miejski, bo takich oszołomów nam dostatek i starczy, osoby wypowiadają się a nie mają o niczym pojęcia. Zamiast likwidacji wprowadziłbym tam porostu strefę płatnego parkowania jak na innych okolicznych ulicach, bo raczej kawałek płaskiego terenu niczego nikomu nie zasłania, może zlikwidujmy urząd miejski, bo jakiś aktywista wymyśli, że zasłania mu widok na Jana Pawła II z Jasnych Błoni, jak ktoś już tu wcześniej napisał, parking jest jak najbardziej na miejscu, bo nie tylko do parku Kasprowicza i na Jasne Błonia przyjeżdżają osoby ze Szczecina, ale także z poza niego, także są organizowane różne imprezy w tamtym miejscu, np. pikniki wojskowe i nie widzę potrzeby rozjeżdżania trawników przez ciężki sprzęt, skoro może on stanąć na utwardzonym parkingu.
W idealnym Szczecinie to w miejscu tego parkingu byłby podziemny parkingowiec. Wtedy wszyscy byliby zadowoleni.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty